۳۰ خودروی برقی که تا ۲۰۲۵ عرضه می شوند

شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا قصد دارند که تا سال ۲۰۲۵ میلادی خودروهای برقی جدیدی را تولید کنند.

به گزارش علمی‌ها و به نقل از بیزینس‌ اینسایدر، درحالیکه خودروهای برقی درصد بسیار کمی از خودروهای سراسر جهان را تشکیل می‌دهند، شرکت‌های خودروسازی سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیری در این صنعت کرده‌اند.

همانطور که دولت‌ها در پی افزایش استانداردهای گازهای آلاینده هستند، شرکت‌های خودروسازی سنتی نیز در آینده‌ای نزدیک نقش مهمی را در تولید خودروهای الکتریکی ایفا خواهند کردحال انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۵ میلادی،  شاهد تولید ۳۰ خودرو الکتریکی باشیم.

۱. پورشه تایکان ( Porsche Taycan)

1. Porsche Taycan

شرکت خودروسازی پورشه قصد دارد که تولید خودرو الکتریکی خود با عنوان تایکان را در سال ۲۰۱۹ آغاز کندقیمت این خودرو حدودا ۷۵ هزار دلار برآورد شده است. پورشه اعلام کرد که این خودرو در هر بار شارژ قادر به طی مسافت حدود ۳۰۰ مایل است. این خودرو ۶۰۰ اسب بخاری قادر است در کمتر از ۳.۵ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل (۱۰۰ کیلومتر) بر ساعت برساند.

Porsche says it will have over 300 miles of range.

۲. فولکس‌واگن آی دی بازز ((Volkswagen I.D. Buzz

2. Volkswagen I.D. Buzz

شرکت فولکس با تولید این خودرو، یک ون تولید کرده است که در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شداین خودرو در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. این خودرو صندلی‌هایی دارد که قابلیت چرخش و حرکت دارند. صاحب صندلی قادر خواهد بود صندلی را خودش تنظیم کند.

The van will have a customizable interior.

۳. فولکس واگن آی‌دی کروز( Volkswagen I.D. Crozz ) 

3. Volkswagen I.D. Crozzفولکس آی‌دی کروز در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این خودرو دو موتور خواهد داشت و موتور آن ۳۰۲ اسب بخار قدرت خواهد داشت، این خودرو با هر بار شارژ قادر خواهد بود مسافت ۳۰۰ مایل را طی کند.
Volkswagen says the vehicle will have a range of up to 300 miles.

۴. فولکس واگن آی‌دی (Volkswagen I.D)

4. Volkswagen I.D.

فولکس واگن آی‌دی یک خودرو برقی است که ۱۶۸ اسب بخار قدرت خواهد داشت و برد مسافتی آن بین ۲۴۹ تا ۳۷۳ مایل خواهد بوداین خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پاریس در سپتامبر ۲۰۱۶ معرفی شد. تولید این خودرو براساس نمونه اولیه آن در سال ۲۰۲۰ صورت خواهد گرفت.

Volkswagen says the I.D. will have a range of up to 373 miles.

۵. جگوار آی‌-پیس (Jaguar I-Pace)

5. Jaguar I-Pace

شرکت جگوار قصد دارد اولین خودرو تمام برقی خود با نام I-Pace را سال جاری عرضه کند. این خودرو به عنوان رقیب خودرو تسلا مدل X تولید خواهد شداین خودرو ۳۹۴ اسب بخار قدرت خواهد داشت و قادر خواهد بود در عرض ۴.۵ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت افزایش دهد.

Jaguar says the I-Pace has the kind of performance specs you'd expect from a luxury brand.

۶. نیسان لیف (Nissan Leaf)

6. 2018 Nissan Leafشرکت خودروسازی نیسان در سال جاری، نسخه جدیدی از خودرو لیف این شرکت را رونمایی کرد. نسخه ۲۰۱۸ این خودرو ۱۴۷ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند در عرض ۳۰ دقیقه برای طی مسافت ۹۰ مایل شارژ شود. این خودرو هاچبک است (بیشتر بخوانید:۱۰ خودروی الکتریکی پر فروش در بازار جهانی)

The 2018 Leaf has a 151-mile range.
 

۷. آستون مارتین رپید  (Aston Martin Rapide)

7. Aston Martin RapidE

آستون مارتین تنها ۱۵۵ نسخه از این خودرو تولید خواهد کرد و آنها را در سال ۲۰۱۹ میلادی به فروش خواهد رسانداین خودرو لوکس ۲۵۵ هزار دلار قیمت خواهد داشت و بنابر اعلام این شرکت، از خودروهای تسلا برتر خواهد بود.

Aston Martin says the car will outdo Tesla.

۸. تسلا مدل Y   (Tesla Model Y) 

8. Tesla Model Yشرکت تسلا زمان دقیق عرضه خودرو مدل Y را اعلام نکرده است. ایلان ماسک اعلام کرده است که تولید این خودرو از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. به گفته ماسک،تولید این خودرو انقلابی در خودروسازی است.
Musk said the Model Y will be a

۹. وانت تسلا(Tesla pickup truck) 

9. Tesla pickup truck
ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا اعلام کرده است که پس از ساخت خودرو مدل Y، هدف تسلا ساخت یک وانت است. این خودرو دو موتوره برقی دوربین‌هایی با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه خواهد داشت که به خودرو این امکان را می‌دهند تا خود توانایی پارک به صورت دوبل را داشته باشد.
Musk offered a few details about the truck in June.

۱۰. آئودی ای‌-‌ترون( Audi e-tron) 

10. Audi e-tron

شرکت خودروسازی آئودی اعلام کرده است تحویل خودرو ای‌-‌ترون خود را در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز خواهد کرد، این خودرو در ابتدا به مشتریان آمریکایی فروخته خواهد شداین خودرو در هر بار شارژ قادر به طی مسافت ۲۴۸ مایل است. این خودرو می‌تواند در عرض ۶ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت برساند.

شرکت خودروسازی آئودی اعلام کرده است تحویل خودرو ای‌-‌ترون خود را در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز خواهد کرد. این خودرو در ابتدا به مشتریان آمریکایی فروخته خواهد شداین خودرو در هر بار شارژ قادر به طی مسافت ۲۴۸ مایل است. این خودرو می‌تواند  در عرض ۶ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت برساند.

The e-tron will have just under 250 miles of range, Audi says.

۱۱. مرسدس‌بنز ای‌ کیوسی (  Mercedez-Benz EQC)

11. Mercedez-Benz EQC

شرکت مرسدس‌ بنز در سال ۲۰۱۹ از خودرو برقی خود رونمایی خواهد کرد. این خودرو در کمتر از ۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رساند.

The EQC may be able to go from 0-60 mph in under five seconds.

۱۲. مرسدس‌بنز ای‌ کیوای (Mercedes-Benz EQA)

12. Mercedes-Benz EQA

شرکت مرسدس‌بنز همچنین کانسپت خودرو برقی خود به نام EQA را رونمایی کرد .در کانسپت این خودرو، دو موتور برای آن در نظر گرفته شده است. این شرکت اعلام کرده است که برنامه دارد تا سال ۲۰۲۲ برای ساخت خودروهای برقی، ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

The EQA concept has a little under 250 miles of range.

۱۳. مرسدس‌بنز ای‌ کیواس (Mercedes-Benz EQS)

13. Mercedes-Benz EQSای‌ کیواس خودرو برقی مرسدس‌ بنز است که تا سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد اما تا سال ۲۰۲۲ در دسترس نخواهد بود.
The EQS will not be based on the S-Class.

۱۴. تسلا رودستر  (Tesla Roadster)

14. Tesla Roadsterنسخه اخیر تسلا رودستر در نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شد. این خودرو در سال ۲۰۲۰ در دسترس مشتریان خواهد بود. این خودرو در عرض ۱.۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رساند و می‌تواند تا سرعت ۲۵۰ مایل بر ساعت نیز حرکت کند.
The car will be incredibly fast, Tesla says.

۱۵. نیسان آی‌ دی‌ اس (Nissan IDS)

15. Nissan IDS

نیسان امیدوار است که فناوری خودروهای خودران را به خودروهای برقی نیز وارد کند و آن را در خودرویی به نام IDS عرضه کند. این خودرو تا سال ۲۰۲۰ آماده خواهد بود و در سال ۲۰۲۵ در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفتاین خودرو فرمانی دارد که قابلیت تبدیل شدن به یک تبلت را دارد. رانندگان این خودرو می توانند آن را به صورت دستی نیز هدایت کنند. در صورت تمایل، این خودرو به حالت خودران نیز هدایت می‌شود.

The IDS will have a steering wheel that turns into a tablet.

۱۶. شورولت بولت (Chevy Bolt)

16. 2018 Chevy Boltنسخه ۲۰۱۸ خودرو برقی شورولت کمی متفاوت‌تر از نسخه ۲۰۱۷ آن است. این خودرو یک آفتاب‌گیر کشویی برای راننده و سایر سرنشینان دارد.
The 2018 Bolt is slightly different than the 2017 model.

۱۷. بی ام و مینی‌ای (BMW Mini E)

17. BMW Mini Eشرکت خودروسازی بی ام‌ و که مالک شرکت مینی‌(MINI) نیز هست، برنامه دارد که تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۱۲ خودرو برقی را عرضه کند .خودرو مینی‌ای نیز از جمله این خودروها خواهد بود. انتظار می‌رود این خودرو تا سال ۲۰۱۹ تولید شود.
BMW hasn't released many details about the car.

۱۸. ولوو پل‌استار ۲ (Volvo Polestar 22)

18. Volvo Polestar 2شرکت ولوو اعلام کرد که تا سال ۲۰۱۹ میلادی، خودرو برقی ولوو پل‌استار ۲ را رونمایی خواهد کرد. ولوو پل‌استار ۱ با قیمت ۴۰ هزار دلار  قیمت‌گذاری شد. مدل ۲ این خودرو نیز ۴۰۵ اسب بخار است و ۳۵۰ مایل بر ساعت نیز میزان مسافتی است که این خودرو می‌تواند در هر بار شارژ طی کند.
The Polestar 2 will have 350 miles of range, Volvo says.

۱۹. ولوو ایکس‌سی ۴۰ (۴۰( Volvo XC

19. Volvo XC40

شرکت ولوو قصد دارد مدل برقی خودور مدل  XC۴۰ خود را نیز به زودی بسازد. این خودرو هیبریدی خواهد بود.

Volvo will make a plug-in hybrid version of the XC40.

۲۰. فیسکر ای‌موشن (Fisker EMotion)

20. Fisker EMotion

شرکت خودروسازی فیسکر قصد دارد که در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی خودرو برقی خود تحت عنوان ای‌موشن (EMotion)را عرضه کند.این خودرو در کمتر از سه ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. این خودرو فضای داخلی بسیار زیبایی خواهد داشت.

The company says the car will have incredible specs.

۲۱. فارادی فیوچر   FF 91 (Faraday Future FF 91)

21. Faraday Future FF 91

شرکت فارادی فیوچر اعلام کرده است که خودرو برقی مدل FF ۹۱ خود را در اواخر امسال عرضه می‌کند. این شرکت مدعی شده است که این خودرو بسیار قدرتمند خواهد بود. بنابر اعلام این شرکت این خودرو ۳ موتور خواهد داشت. ۱۰۵۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و در مدت ۲.۳۹ ثانیه تا ۶۰ مایل بر ساعت سرعت خواهد گرفت.

The company has said the vehicle will be incredibly powerful.

۲۲. سوبارو تمام برقی (Subaru)

22. Subaru's all-electric crossoverشرکت سوبارو قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، خودرو تمام برقی خود را عرضه کند.
The company's first plug-in hybrid will arrive near the end of this year.

۲۳. بی ام‌ و آی‌ ایکس ۳ (BMW iX3)

23. BMW iX3
بی ام و از کانسپت خودرو برقی خود در ماه آوریل رونمایی کرد. تولید این محصول در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. این خودرو در هر بار شارژ ۲۴۹ مایل بر ساعت را طی خواهد کرد. موتور این خودرو نیز نیروی ۲۷۰ اسب بخار خواهد داشت.
BMW says the iX3 will have over 249 miles of range.

 

۲۴. جی ام کروز ای وی (GM Cruise AV)

24. GM Cruise AV

شرکت خودروسازی کروز اعلام کرد که خودرو برقی این شرکت تا سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه خواهد شد. این خودرو هیچ پدال و فرمانی ندارد. نکته جالب توجه راجع به این خودرو این است که مالکان می‌توانند برای سوار شدن به این خودرو، به صورت تلفنی آن را فرا بخوانند.

The vehicle will represent a big step forward for GM.

۲۵. بایتون ام بایت (Byton M-Byte)

25. Byton M-Byte

استارتاپ چینی بایتون در ماه ژانویه از کانسپت خودرو برقی خود رونمایی کرد.

این خودرو که تحت عنوان M-Byte خواهد بود، در سال ۲۰۱۹ میلادی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. این خودرو دارای صفحه نمایش لمسی ۴۹ اینچی خواهد بود. این درحالی است که روی فرمان و صندلی‌های غقب این خودرو نیز صفحات نمایش لمسی تعبیه خواهد شد.

The M-Byte has a unique interior.

۲۶. بایتون کی‌بایت (Byton K-Byte)

26. Byton K-Byte

خودرو برقی مدل کی‌بایت استارتاپ بایتون در سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس مشتریان خواهد بود. این استارتاپ اعلام کرده است که کابین داخلی این خودرو طراحی منحصر به فردی خواهد داشتاین خودرو صندلی‌های قابل تنظیم و صفحه نمایش لمسی خواهد داشت.

Byton prioritizes interior features over performance specs.

۲۷. هیوندا kona الکتریکی (Hyundai Kona Electric)

27. Hyundai Kona Electric

شرکت خودروسازی هیوندا خودروی برقی خود با عنوان Kona Electric را در سال جاری عرضه خواهد کرد. این خودرو دستیار راننده نیز دارد که خودرو را در برابر بروز تصادفات محافظت کند.

The Kona Electric has impressive range.

۲۸. خودرو برقی فورد  (Ford)

28. Ford's electric crossoverاین خودرو دارای توان طی مسیر ۳۰۰ مایل بر ساعت است. این خودرو تا سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد شد.
The crossover doesn't have a name yet, but the company claims it will have an impressive range.

۲۹. اس‌اف موتورز ۵ (SF Motors SF 5)

29. SF Motors SF5استارتاپ اس‌اف موتورز برنامه دارد که خودرو برقی خود با عنوان اس‌اف۵  را در سال ۲۰۱۹ تولید کند. این خودرو ۱۰۰۰ اسب بخار نیرو خواهد داشت.
The SF5 may have up to 1,000 horsepower.

۳۰. ریماک  (Rimac)

30. Rimac C_Twoخورو برقی شرکت  ریماک در سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد و تمام برقی خواهد بود.
31. The C_Two has breathtaking specs.
مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.