رونمایی از اولین ربات زن گوینده خبر در چین

خبرگزاری شینهوا چین اولین گوینده خبر مبتنی بر هوش مصنوعی با ظاهر زنانه را از ماه مارس در این شبکه به کار می‌گیرد و ویدئویی هم از وی منتشر کرده که در آن این ربات به معرفی خود می‌پردازد.

به گزارش علمی‌ها و به نقل از فیوچریسم، خبرگزاری شینهوا (Xinhua) در چین از آخرین تلاش خود برای ارائه اخبار از طریق هوش مصنوعی با معرفی شین شیائومنگ (Xin Xiaomeng) اولین مجری خبری هوش مصنوعی زن پرده برداشت. 

این خبرگزاری دولتی در هفته جاری اعلام کرد که طی چند هفته آینده قصد دارد جدیدترین گوینده خبر هوش مصنوعی مونث خود را به نام شین شیائومنگ معرفی کند. توسعه شیائومنگ با همکاری شرکت موتور جستجوی چینی موسوم به  سوگو (Soguo) انجام گرفته است و از ماه مارس کار خود را آغاز خواهد کرد.

این خبرگزاری دولتی در ماه نوامبر سال گذشته نیز کیو هائو (Qiu Hao)، اولین مجری مرد هوش مصنوعی جهان را معرفی کرد که از روی یک مجری واقعی چینی الگوبرداری شده بود.

شینهوا و سوگو همچنین اعلام کرده‌اند که یک سیستم هوش مصنوعی اصلاح شده با جنسیت مذکر به نام شین شیائوهائو (Xin Xiaohao) توسعه داده‌اند که توانایی تغییر حالت چهره، ایستادن و حرکت طبیعی‌تر نسبت به شین شیائومنگ و کیو هائو را داراست.

شینهوا گفته است که تاکنون از مجری هوش مصنوعی مرد خود راضی بوده و پس از گذشت حدود ۵ ماه از اخبارگویی کیو هائو، وی ۳۴۰۰ خبر را ارائه کرده و ۱۰ هزار دقیقه جلوی دوربین بوده است. چنین سیستمی همچنین می‌تواند دو خبر مختلف را در یک زمان در دو شبکه بازگو کند.

شینهوا امیدوار است از دو مجری هوش مصنوعی فعلی خود برای ارائه اخبار اجلاس دو نشست ( Two Sessions) استفاده کند.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.