شهاب‌سنگ ۱۰۰ هزار دلاری که ۳۰ سال برای نگه داشتن در استفاده می‌شد

مردی در ایالت میشیگان که از سال ها قبل از یک سنگ برای بازنگهداشتن درب ساختمان محل سکونت خود استفاده می کرد، سرانجام متوجه شد این سنگ یک شهاب سنگ با ارزش است.

به گزارش علمی‌ها و به نقل از آل اینترستینگ، شهاب سنگ یادشده توسط دانشمندان و متخصصان حدود ۱۰۰ هزار دلار قیمت گذاری شده است.  بررسی های کارشناسان موزه اسمیت یونیان و دانشگاه میشیگان نشان می دهد این صخره ۱۰ کیلوگرمی که از جنس آهن و نیکل است، ششمین شهاب سنگ بزرگی است که در ایالت میشیگان شناسایی شده است.

دیوید مازورک می گوید وی بعد از مطالعه گزارش ها و اخباری در مورد ارزش بالای شهاب سنگ ها و مشکوک شدن به ماهیت واقعی این تکه سنگ بعد از کسب اطلاعاتی در مورد ترکیبات و ویژگی های ظاهری شهاب سنگ ها آن را برای آزمایش های بیشتر به آزمایشگاه دانشگاه میشیگان برد و در آنجا متوجه شد که این صخره کوچک واقعا یک شهاب سنگ است.

سنگ 100 هزار دلاری که 30 سال برای نگه داشتن در استفاده می شد

وی افزود شهاب سنگ یادشده در داخل یک انبار غله در ادمور بوده که وی در سال ۱۹۸۸ آن را خریداری کرده بود. کشاورز فروشنده این انبار گفته که سنگ یادشده را در دهه ۳۰ میلادی در حیاط پشتی خانه خود یافته است (بیشتر بخوانید: کشف ماده معدنی جدید با نام اوکیتیت در شهاب‌سنگ روسی).

قرار است آزمایش های بیشتری بر روی این شهاب سنگ انجام شود تا مواد تشکیل دهنده آن مشخص شود. مازورک هم گفته که بعد از فروش شهاب سنگ مذکور بخشی از درآمد حاصل را برای تحقیقات به دانشگاه میشیگان اعطا می کند.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.