عرضه اینترنت ۵G با اولین گوشی ۵G جهان در سال ۲۰۱۹

شرکت اسپرینت قصد دارد در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، اینترنت ۵G را با استفاده از گوشی‌ هوشمند ساخت ال‌جی به بازار عرضه کند.

به گزارش علمی‌ها و به نقل از دیلی‌میل، شرکت اسپرینت ( Sprint) که ازغول‌های مخابراتی جهان است، به تازگی اعلام کرده است که در حال همکاری با شرکت ال‌جی (LG) است تا یک گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی اینترنت ۵G را تا نیمه‌ نخست ۲۰۱۹ میلادی، به بازار عرضه کند.

این گوشی در ابتدا در شهرهای آتلانتا، شیکاگو، دالاس، هوستون، لس آنجلس، نیویورک و واشنگتن در دسترس مشتریان خواهد بود، قیمت این گوشی در آینده مشخص خواهد شد. جان ساو مدیر ارشد اداره فناوری اسپرینت گفت: شرکت ما با سرعتی بالا به جلو حرکت می‌کند تا اولین گوشی ۵G در جهان را تولید کند.

عرضه اولین گوشی 5G جهان اوایل 2019

شرکت اسپرینت اعلام کرده است که فناوری مایمو (MIMO) این شرکت قادر به پشتیبانی اینترنت نسل پنج خواهد بود. مایمو عبارت اختصاری چند ورودی و چند خروجی است.این فناوری انتشار امواج (آنتن) برای سیستم‌های مخابراتی بی‌سیم است، بدین صورت که در هر دو طرف فرستنده و گیرنده از چند آنتن استفاده می‌شود.

این فناوری سرعتی را پشتیبانی می‌کند که ۱۰ برابر سریع‌تر از سیستم‌ فناوری تکامل بلند مدت ( LTE) است. فناوری تکامل بلند مدت استانداردی جهت انتقال داده‌های پرسرعت بی‌سیم برای تلفن همراه و ترمینال‌های داده است. این فناوری قادر است حتی با وجود ترافیک بالایی از کاربران، سرعت انتقال داده‌ها را افزایش دهد.

عرضه اولین گوشی 5G جهان اوایل 2019

اسپرینت در حال تلاش است تا با شرکت تی-موبایل ( T-Mobile) ادغام شود تا بتواند با سرعت بیشتری نسل بعدی اینترنت را بسازد. این گوشی جدید که ساخت شرکت ال‌جی خواهد بود، قادر به پشتیبانی اینترنت ۵G شرکت اسپرینت خواهد بود. با استفاده از این سرعت جدید، دانلود فایل‌ها با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت. گفتنی است، شرکت اسپرینت چهارمین شرکت بزرگ ارائه‌دهنده خدمات موبایل از نظر تعداد مشتری است.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.