مار دو سر و بسیار نادر که هنگام غذاخوردن با خود درگیر است

اخیرا یک مار دوسر در وودبریج (Woodbridge) در ایالت ویرجینا یافت شده که بنظر می رسد رویاها به واقعیت تبدیل شده اند. این مار از گونه مارهای سمی کاپرهد (copperhead) است. 

به گزارش علمی‌ها و به نقل از آل اینترستینگ، یک زن محلی هنگام ترک خانه خود این مار را دیده است. وی به خاطر ترس از گزیدگی فرزندان خود مار را به دام انداخته و موضوع را به مرکز حیات وحش ویرجینیا گزارش کرد. 

دکتر کلپفر (Kleopfer) از مرکز حیات وحش ویرجینیا که آنرا بررسی کرده است به واشینگتون پست می گوید: مطالعه بر روی این مار نقطه عطفی در زندگی حرفه ای من بود زیرا تابحال چنین موردی مشاهده نکرده بودم. 

بیشتر بخوانید: چرا برخی از مارها کشنده تر از بقیه هستند

بررسی مار نشان داد که سر سمت چپ مار فعالتر بوده و بیشتر از سر سمت راست به محیط پاسخ نشان می دهد.  هر دو سر مار دارای مغز و زهر هستند و علاوه بر آن مار ۲ مری و ۲ نای دارد که نای سمت راست بیشتر توسعه یافته ولی فقط یک قلب و یک شش دارد. اندازه مار بسیار کوچک است زیرا ۲ تا ۳ از تولد آن می گذرد.

این مار دو سر با چالشهای بسیاری روبرو است زیرا هنگام خوردن غذا هر کدام از سرها خود می خواهند طعمه را ببلعند، این مجادله باعث طولانی شدن فرآیند غذا خوردن شده که باعث می شود جانور در خطر حمله قرار بگیرد. همچنین هنگامی که مار در موقعیت حمله است هر کدام از سرها مستقل فکر می کنند که باعث می شود جانور نتواند هنگام فرار تصمیم بگیرد که از کدام سمت باید برود.

مقامات امیدوارند که این حیوان یک روز به باغ وحش اهدا شود تا بتواند به راحتی زندگی خود را ادامه دهد. نگرانی اصلی درباره مار رشد و بزرگ شدن آن است که ماهها بطول می انجامد. تاکنون افراد بسیاری برای خرید آن پیشقدم شده اند.

بیشتر بخوانید: نوزاد گوزن بسیار عجیبی که دو سر دارد

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.