آخوندک ماهی خوار که تعجب دانشمندان را برانگیخته

نوعی آخوندک ماهی خوار که به علت رفتارهای عجیب و غریب مشهور است به تازگی رفتار عجیب دیگری از خود نشان داده که باعث تعجب دانشمندان شده است.

به گزارش علمی‌ها و به نقل از نیواطلس، ماده غذایی اصلی آخوندک ها انواع حشرات است، ولی دانشمندان ایتالیایی برای اولین بار در هند موفق به مشاهده آخوندک هایی شده اند که ماهی نیز می خورند.

نام علمی آخوندکی که چنین رفتاری در وی مشاهده شده Hierodula tenuidentata است. این آخوندک مذکر بوده و طول بدن وی در حدود ۵.۶ سانتیمتر بوده است. محققان Hierodula tenuidentata ماهی خوار را در منطقه کارناتاکای هند شناسایی کرده اند.

این آخوندک ماهی خوار طی مدت پنج روز به طور مداوم به برکه ای سر زده و با نشستن بر روی نیلوفرهای آبی و با استفاده از دستان بلندش موفق به شکار ماهی های کوچک شده است. آخوندک یادشده هر روز دو ماهی آبنوس را شکار کرده و خورده است. وی در عرض پنج روز در مجموع نه ماهی را صید و میل کرده است.

آخوندک ماهی خوار باعث تعجب دانشمندان شد!

مشهور است که آخوندک ها قادر به شکار برخی انواع پرندگان، مارمولک ها، قورباغه ها، گوزن ها، موش ها، مارها و لاک پشت های کوچک هم هستند. اما هنوز شواهد کافی در مورد شکار  برخی از این حیوانات توسط آخوندک ها وجود ندارد.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.